Zabawki dla chłopca – czym bawią się mali chłopcy?

Zastanawiając się, jaki prezent kupić małemu chłopcu na święta w pierwszej kolejności do głowy wpadają nam samochody oraz klocki. Nic w tym dziwnego – są to zdecydowani faworyci, jeśli chodzi o zabawki dla chłopców. Jednak warto dobrać je odpowiednio do wieku dziecka.

Chłopcy do dwóch lat

Chłopcom w wieku roku czy dwóch warto sprawić klocki. Muszą być one jednak większych rozmiarów, tak, aby nie było ryzyka połknięcia przez dziecko małych elementów oraz, by uniknąć trudności z chwytaniem ich. Zabawa klockami pobudza kreatywność i wyobraźnię dziecka. Dla najmłodszych chłopców nadają się również różnego rodzaju traktory czy wozy strażackie. Należy jednak wybierać jak najlżejsze i najprostsze z nich.

Chłopcy w wieku przedszkolnym

Starsi chłopcy również uwielbiają zabawę klockami, jednak można wybrać nieco bardziej skomplikowane egzemplarze. Wiele chłopców uwielbia również zabawę ciastoliną. Można podarować malcowi zestaw, dzięki któremu będzie mógł formować ciekawe kształty. Dzieci uwielbiają zabawki nawiązujące do ich ulubionych postaci z bajek. Warto więc postarać się znaleźć zabawkę, która przedstawia bajkowego ulubieńca dziecka. Kolejny pomysł na prezent to coś związanego ze sportem, jak na przykład piłka. Taka zabawka nie tylko zadowoli małego chłopca, ale również umożliwi nawiązanie nowych znajomości przez wspólną zabawę z rówieśnikami. Warto maluchowi dawać zabawki, które pobudzają jego kreatywność oraz zainteresowania. Uwagę maluchów mogą również przykuć zabawki interaktywne, puzzle 3D oraz inne zabawki konstrukcyjne.

Chłopcy idący do szkoły

W momencie, kiedy dzieci idą do szkoły mają już dość sprecyzowane upodobania. Ulubione bajki, filmy i postacie nie stanowią dla bliskich większej zagadki. Kierowanie się zainteresowaniami malca zapewnia sukces w wyborze odpowiedniej zabawki. Wiek szkolny to czas, kiedy dzieci stają się coraz bardziej samodzielne. Dobrze spiszą się zabawki pobudzające ciekawość i zachęcające do eksperymentowania i nauki przez doświadczenia. Super pomysłem są również gry planszowe, którymi można pograć z rodzicami czy kolegami.